Vážený pán minister školstva , čo Vy na to?

Autor: Milan Koval | 25.11.2016 o 9:53 | Karma článku: 3,76 | Prečítané:  682x

Kde sú vlastne hranice, ktoré musia pedagógovia prekročiť a ustúpiť, na aké dno sa muíme dostať, čo musíme urobiť , aby nás /tí ktorí o tom rozhodujú/ počúvali? Existuje nejaké dno?

Skôr ako začnem písať ,  dovoľte mi vyjadriť poďakovanie všetkým, ktorí čítajú, čítali  a   zúčastňujú sa alebo zúčastnia diskusie na tému o ktorej som začal písať vo svojich článkoch. Ale čítajú/li/ tieto články aj z ministerstva školstva? Vedia vôbec ako to vlastne „chodí“ na základných a stredných školách , ako sa správajú žiaci počas vyučovania  alebo na prestávkach ap?

Luxusné mobilné telefóny, ktoré veselo používajú na hodinách, to je už zbytočné o tom písať a hovoriť a nepresvedčíte ma , že to tak nie je.

Keď som začal písať vo svojom predchádzajúcom článku o niektorých udalostiach, neuviedol  som jednu udalosť. Dovoľte mi preto spomenúť aj túto udalosť.

Som presvedčený, že aj o takýchto udalostiach , ktoré sa stávajú na školách

 

Súkromné gymnázium /maturanti/, riadne ohlásená písomka, žiaci dostali papiere na vypracovanie zadanej úlohy .V prvej lavici sedel žiak, ktorý sa stále obracal a snažil sa odpisovať. Na moje upozornenie nereagoval a po chvíli sa znova otáčal aby mohol odpisovať. Ďalšie upozornenie aby sa neotáčal. Po treťom otočení dozadu som žiaka vyzval aby odovzdal papier a budem klasifikovať len to čo je napísané  . Žiak pokrčil papier v dlani, hodil  ho pred tabulu, vytiahol nožík, zabodol ho do lavice a provokačne  sa mi pozeral do očí !!!

 

Nebol to náhodou zo strany žiaka trestný čin? Keby som zavolal políciu, nič by som nedokázal , mohol by som si tak vyrobiť problém a nie je ťažké so domyslieť čo by sa mohlo stať. Našťastie sa nič nestalo.

A prečo som nazval tento článok, tak ako som ho nazval? Pedagógovia sú často obeťou podobných udalostí a arogantného správanie žiakov. A to všetko za úbohý mesačný plat. Vážený pán minister Plavčan, pri všetkej úcte k Vám , Vy si naozaj myslíte, že zvýšenie platu o 2,4 alebo 6 % je dosť? Vy si naozaj myslíte, že to stačí? Povedzte to v peniazoch. O koľko eur  bude jeho navýšenie na plate? To zaujíma pedagóga!!!

 

 VÁŽENÝ PÁN MINISTER ŠKOLSTVA, ČO VY NA TO?

 

Milí pedagógovia, kolegovia, úprimne Vám ďakujem , za Vašu obetavú  a krásnu prácu. Ďakujem Vám všetkým , patrí Vám veľká úcta a vďaka. Ak máte každý rád prácu pedagóga a robíte túto svoju prácu s láskou, vďaka Vám – vitajte v tejto krásnej rodine. Aj ja sa cítim byť členom  tejto rodiny.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?