Školstvo na kolenách - 1. časť

Autor: Milan Koval | 14.11.2016 o 12:12 | Karma článku: 3,91 | Prečítané:  1056x

Denne sme všetci svedkami udalostí v školstve, názory, postrehy,  štrajky , správanie žiakov k pedagógom ap.

 

Toto konštatovanie , ktorým začínam svoj článok, nie je ničím novým a hlavne všetci pedagogickí pracovníci / na úrovni všetkých škôl / toto konštatovanie poznajú veľmi dobre. A dôverne ho poznajú aj tí, ktorí dostali školstvo na kolená. A prečo som začal práve týmto tvrdením?

Školstvo na kolenách – to bol jeden z nápisov na transparentne pri štrajku učiteľov v Bratislave pred niekoľkými rokmi. Nebudem  rozoberať , čo všetko spôsobilo , spôsobuje ak vychádzame z tohto nápisu na transparente a prečo je školstvo v takom stave v akom je. Viem ako to myslel autor tohto transparentu s týmto nápisom / nebol to jediný

transparent / , ale som presvedčený , že školstvo nie je na kolenách, určite nie ! To nie je to správne  orechové. Školstvo prerazilo dno a rúti sa do neznáma / štrajky, protesty učiteľov, požiadavka zvýšenia platov pedagogickým zamestnancom, učebné pomôcky ap. A keď k tomu pripočítame skutočnosť, že za tie dni štrajku, si musia učitelia platiť za každý deň odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovni z vlastného vrecka – tak potom nie je ťažké si domyslieť, prečo tam bol aj takýto transparent. Rád by som ale vedel, či aj poslanci slovenského parlamentu, keď neprídu do práce / keď je zasadnutie parlamentu / si platia tieto odvody z vlastného vrecka, či sú odhlásení z poisťovne za tie dni, keď nesedia v parlamente. Musím vyjadriť veľkú úctu a statočnosť  pedagógom, ktorí sa zúčastnili a zúčastňujú takýchto protestov a dožadujú sa svojich požiadaviek. Patrí in veľká vďaka a uznanie.

Vážená vláda SR, vážený pán minister školstva – naozaj si myslíte, že požiadavky učiteľov na zvýšenie platov sú neopodstatnené ? Tie štatistické údaje o priemernej mzde pedagogického pracovníka / , ktoré počujeme v televízii je absurdný nezmysel. Sú to skresľujúce údaje a tá uvádzajúca mzda pedagóga je nepravdivá. Súčasná mzda pedagogického zamestnanca – to je urážka dôstojnosti ped. zamestnanca.

Keď k tomu prirátame arogantné správanie niektorých žiakov u ktorých je nekonečná „fantázia a tvorivosť“ pri urážaní pedagóga na  vyučovacej hodine , to hraničí s trestným činom. Ak sa pýtate sami seba o čom to píšem, budem rád ak si prečítate ďalšiu časť „ Školstvo na kolenách“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Finálová diskusia SME: Matovič chce ústavnú väčšinu s Kollárom, Kiska a Truban váhajú

Diskusia denníka SME zo zrekonštruovanej Mlynice v Bratislave.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vytvoril podmienky pre mafiánsky únos štátu? Pochopili sme?

Väčšina pozná odpoveď na tieto otázky.


Už ste čítali?