Ústava SR a diskriminácia

Autor: Milan Koval | 12.2.2018 o 8:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  210x

Kto by  nepoznal tento dokument ale poznajú ho  naozaj všetci, čo obsahuje čl.12 ústavy SR, základné práva a slobody a diskriminácia?

Nechcem tu robiť prednášku o ústave SR a diskriminácii ale čl.12 by si mali  prečítať niektorí riaditelia stredných škôl, vrátane diskriminácie.

Diskriminácia je také konanie, keď sa v tej istej situácii zaobchádza s jedným človekom (skupinou ľudí, organizáciou, krajinou, skupinou krajín) inak než s iným človekom (skupinou ľudí, organizáciou, krajinou, skupinou krajín) na základe jeho odlišnosti napr. rasového alebo etnického pôvodu, vierovyznania, veku, rodu, pohlavia alebo sexuálnej orientácie, pričom rozhodovanie o tom, či došlo alebo nedošlo ku diskriminácii, sa uskutočňuje na základe toho, či existuje príčinná súvislosť medzi znevýhodnením a použitím kritéria pre rozlišovanie. Diskriminácia je v moderných demokratických spoločnostiach považovaná za neprípustnú a minimálne jej vyššie vymedzené formy sú v súčasnosti zakazované zákonmi a medzinárodnými zmluvami.

Prečo o tom píšem? Moje základné práva boli hrubým spôsobom porušené zo strany niektorých vedúcich pracovníkov stredných škôl. Kedy, kde a ako? Na www.edujobs.sk sledujem ponuky na pracovné miesta pre obsadenie pracovnej pozície pedagóg pre vyučovanie  predmetov EKN,INF a UČT. Nakoľko som dlhoročný pedagogický pracovník a uvedené predmety som vyučoval, reagujem na inzerát a ponúkam svoje dlhoročné skúsenosti a prax ako pedagóg uvedených predmetov. Aby som upresnil, svoju žiadosť posielam včas a s požadovaným dokladmi, podľa pokynov a požiadaviek vedenie strednej školy. Odpoveď alebo stanovisko, ktoré dostanem na základe mojej žiadosti, jasne dokazuje moju diskrimináciu a porušenie mojich práv. Škola mi oznámi, že zobrali iného uchádzača. Samozrejme, že mňa na pracovný pohovor nepozvali. Nikdy som si nenárokoval vyučovať na strednej škole/podľa inzerátu/ ale škola je povinná  pozvať na pracovný pohovor uchádzača o pracovné miesto. Nepozvanie na pracovný pohovor je diskriminácia a porušenie základných práv a slobody. A keď škola nepozve na pracovný pohovor uchádzača o pracovné miesto peg. pracovníka, je v podstate rozhodnuté, uchádzač bol vybraný dávno pred začiatkom výberového konania, ktoré je obyčajná fraška a divadlo. ktorú hrá škola aby sa nepovedalo. Pracovné miesta sa obsadzujú dávno pred výberovým konaním a podľa toho , kto sa s kým pozná a ako sa s ním pozná ap. Ak by Ste nevedeli, ktorá škola to robí, uvediem aspoň tieto školy: gymnazium Alberta Einsteina, ZŠ Lamač, stredná odborná škola podnikania v Žiline na Sasinkovej ulici ap. Mohol by som pokračovať.

Ak sa uchádzate o pracovné miesto a nikoho tam nepoznáte kto by Vás tam „petlačil“, máte problém a zabudnite.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka chce prokurátor vo väzbe, obáva sa ovplyvňovania aj úteku

Finančníka z Penty zadržali policajti v utorok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Lučanský mal brať úplatky. Kedy sa skončí zatýkanie?

Čo to vypovedá o štáte v ktorom sme žili?

Chceli ho odstrániť, jeho imidžu uškodil Gučík. Kto je Maroš Žilinka?

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.


Už ste čítali?