Kaufland, z lásky k Slovensku, / alebo chlieb náš každodenný daj nám dnes / II. časť.

Autor: Milan Koval | 5.10.2018 o 13:38 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  293x

Nie, nebudem citovať ani písať celú veľmi známu modlitbu , alebo vypisovať iné modlitby. Všetci ju poznáme.

Ale bude reč o chlebe, ktorý denne všetci kupujeme v obchodoch potravín v obchodých reťazcoch Kaufland ap.

Bolo by zbytočné písať, aká je dôležitá táto potravina, bez ktorej si ani nevieme predstaviť každý stravovací deň. Prídeme do obchodu potravín, zamierime k regálom pečiva a chleba, ktorý vložíme do nákupného košíka , dokúpime  ďalšie potraviny, ktoré potrebujeme a ideme k pokladni. Každodenný štandard, pokladníčka zaučtuje celý tovar a aj chleba. Prečo zdôrazňujem aj chleba? Pozrie sa na chleba, vie či je to 1 kg alebo 1,5 kg chleba nahodí cenu, zaplatíte a odchádzate preč. Na pokladničnom bloku je chleba ako 1000 g a cena. Ako vie pokladníčka, že práve tento chleba má 1000 g? Prečo počíta chleba ako kus, keď je to vážený tovar? Vážený tovar sa predsa predáva podľa  váhy a nie ako kus!!!

A podľa nariadenia SOI sa chleba musí predávať ako vážený tovar a to znamená, že chleba sa nesmie predávať ako kus. Bohužiaľ, robí sa to všade a vo všetkých obchodoch potravín a obchodných reťazcoch. Mýlim sa ? Rád sa prídem pozrieť tam, kde sa chlieb váži.

 

Inými slovami, každý chlieb, ktorý zákazník kupuje sa musí odvážiť a pri pokladni sa zaplatí jeho reálna váha. Skutočnosť je taká, že chleba si síce odvážiť môžete, ale cenu nenahodí, pretože tam taká položka nie je. A prečo tam taká položka nie je? A prečo by tam mala byť? Obchody s potravinami to vôbec nezaujíma a túto skutočnosť ignorujú. Každý si dovolí toľko, koľko môže a koľko mu dovolia zákazníci. A v tomto prípade Kaufland / a nie len Kaufland / si toho dovoľuje až moc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výbuch plynu v Prešove: Plynári určili kopať výhradne ručne

SPP - distribúcia reaguje na pochybnosti obvinených.

Telenovela sa skončila. Začínajú stavať mrakodrap Eurovea

Developer hovorí o začiatku stavebných prác.


Už ste čítali?