Kaufland, z lásky k Slovensku, / alebo chlieb náš každodenný daj nám dnes / II. časť.

Autor: Milan Koval | 5.10.2018 o 13:38 | Karma článku: 1,00 | Prečítané:  312x

Nie, nebudem citovať ani písať celú veľmi známu modlitbu , alebo vypisovať iné modlitby. Všetci ju poznáme.

Ale bude reč o chlebe, ktorý denne všetci kupujeme v obchodoch potravín v obchodých reťazcoch Kaufland ap.

Bolo by zbytočné písať, aká je dôležitá táto potravina, bez ktorej si ani nevieme predstaviť každý stravovací deň. Prídeme do obchodu potravín, zamierime k regálom pečiva a chleba, ktorý vložíme do nákupného košíka , dokúpime  ďalšie potraviny, ktoré potrebujeme a ideme k pokladni. Každodenný štandard, pokladníčka zaučtuje celý tovar a aj chleba. Prečo zdôrazňujem aj chleba? Pozrie sa na chleba, vie či je to 1 kg alebo 1,5 kg chleba nahodí cenu, zaplatíte a odchádzate preč. Na pokladničnom bloku je chleba ako 1000 g a cena. Ako vie pokladníčka, že práve tento chleba má 1000 g? Prečo počíta chleba ako kus, keď je to vážený tovar? Vážený tovar sa predsa predáva podľa  váhy a nie ako kus!!!

A podľa nariadenia SOI sa chleba musí predávať ako vážený tovar a to znamená, že chleba sa nesmie predávať ako kus. Bohužiaľ, robí sa to všade a vo všetkých obchodoch potravín a obchodných reťazcoch. Mýlim sa ? Rád sa prídem pozrieť tam, kde sa chlieb váži.

 

Inými slovami, každý chlieb, ktorý zákazník kupuje sa musí odvážiť a pri pokladni sa zaplatí jeho reálna váha. Skutočnosť je taká, že chleba si síce odvážiť môžete, ale cenu nenahodí, pretože tam taká položka nie je. A prečo tam taká položka nie je? A prečo by tam mala byť? Obchody s potravinami to vôbec nezaujíma a túto skutočnosť ignorujú. Každý si dovolí toľko, koľko môže a koľko mu dovolia zákazníci. A v tomto prípade Kaufland / a nie len Kaufland / si toho dovoľuje až moc!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Chceli ho odstrániť, jeho imidžu uškodil Gučík. Kto je Maroš Žilinka?

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

OĽaNO: Zvolenie Žilinku je kompromis (reakcie)

Kollár od Žilinku očakáva očistenie prokuratúry.


Už ste čítali?