Facebook , ako s nami užívateľmi profilov manipuluje !

Autor: Milan Koval | 2.4.2019 o 15:44 | (upravené 2.4.2019 o 15:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  232x

Tento fenomém nám tvrdo vstúpil do života a dovolím si napísať, že je veľmi málo ľudí, ktorí túto sieť nevyužívajú.

Zdá sa Vám moje tvrdenie nesprávne, alebo sa mýlim? Ano, musím zopakovať, Facebook s nami tak manipuluje, že si to ani neuvedomujeme. Sme plne závyslí všetci, ktorí túto sieť využívame. Neviem ako to bolo v minulosti, mám na mysli, keď sa začal FB používať a ľudia si vytvárali svoje profily. V súčastnosti, keď sa zaregistrujete, systém Vám ponúka množstvo funkcií a možností, vložíte fotku, začnete hľadať priateľov, posielate žiadosti o priatelstvo a v podstate sa zaregistrovaný nový užívateľ teší ako bude komunikovať s priateľmi, nadväzovať známostí ap. Štandartne sa odhlásite a tešíte sa , kedy sa opäť prihlásite a skontrolujete, kto prijal Vašu žiadosť, kto Vás požiadal o priateľstvo ap. Nový užívateľ je spokojný. Vaša radosť však veľmi rýchlo vyprchá , keď zbadáte po prihlásení do svojho účtu, nepríjemné oznámenie. /viď obr/.

Musíte poslať svoju fotku a systém Vám odpíše, že fotku/ Vašu fotku.tvár / dostali a čakajte , odpíšeme Vám, keď odoslanú fotku akože skontrolujú. Nemôžte robiť absolútne nič. Skúšate sa prihlásiť a kontrolujete, či je Váš regitrovaný profil už ok. Facebook Vám v tomto štádiu začína hrať na nervy . Potom nasleduje ďalšie oznámenie / viď obr /.

Keď otvórite súbor Go To Help Center, zistíte, čo všetko musíte urobiť, aby Ste mohli svoj účet používať. Okrem iného Facebook požaduje, poslať ID / identifikačný doklad / občiansky ap / . Keď to nepošlete, účet máte nadobro zablokovaný a do svojho profilu sa nedostanete. Skúste sa niekde opýtať , či FB je oprávnený požadovať takéto doklady. V zúfalosti sa rozhodnete uskutočniť novú registráciu a celý problém sa opakuje.

Robí to systém, ktorý je tak nastavený? Nemáte takúto skúsenosť, alebo Ste sa s niečím takým nestretli? Skúste a uvidíte. Samozrejme, že Vám takúto skúsenosť neželám, ale človek nikdy nevie.

V každom prípade si Facebook robí s nami užvateľmi čo chce, kedykoľvek Vám/nám/ môže zablokovať účet a môžeme len bezmocne pozerať na jeho nepríjemné oznámenia a je zbytočné sa odvolávať na nejakú schránku pomoci - NIKTO TAM NIE JE !

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výbuch plynu v Prešove: Plynári určili kopať výhradne ručne

SPP - distribúcia reaguje na pochybnosti obvinených.

Telenovela sa skončila. Začínajú stavať mrakodrap Eurovea

Developer hovorí o začiatku stavebných prác.


Už ste čítali?