Facebook , ako s nami užívateľmi profilov manipuluje !

Autor: Milan Koval | 2.4.2019 o 15:44 | (upravené 2.4.2019 o 15:50) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  298x

Tento fenomém nám tvrdo vstúpil do života a dovolím si napísať, že je veľmi málo ľudí, ktorí túto sieť nevyužívajú.

Zdá sa Vám moje tvrdenie nesprávne, alebo sa mýlim? Ano, musím zopakovať, Facebook s nami tak manipuluje, že si to ani neuvedomujeme. Sme plne závyslí všetci, ktorí túto sieť využívame. Neviem ako to bolo v minulosti, mám na mysli, keď sa začal FB používať a ľudia si vytvárali svoje profily. V súčastnosti, keď sa zaregistrujete, systém Vám ponúka množstvo funkcií a možností, vložíte fotku, začnete hľadať priateľov, posielate žiadosti o priatelstvo a v podstate sa zaregistrovaný nový užívateľ teší ako bude komunikovať s priateľmi, nadväzovať známostí ap. Štandartne sa odhlásite a tešíte sa , kedy sa opäť prihlásite a skontrolujete, kto prijal Vašu žiadosť, kto Vás požiadal o priateľstvo ap. Nový užívateľ je spokojný. Vaša radosť však veľmi rýchlo vyprchá , keď zbadáte po prihlásení do svojho účtu, nepríjemné oznámenie. /viď obr/.

Musíte poslať svoju fotku a systém Vám odpíše, že fotku/ Vašu fotku.tvár / dostali a čakajte , odpíšeme Vám, keď odoslanú fotku akože skontrolujú. Nemôžte robiť absolútne nič. Skúšate sa prihlásiť a kontrolujete, či je Váš regitrovaný profil už ok. Facebook Vám v tomto štádiu začína hrať na nervy . Potom nasleduje ďalšie oznámenie / viď obr /.

Keď otvórite súbor Go To Help Center, zistíte, čo všetko musíte urobiť, aby Ste mohli svoj účet používať. Okrem iného Facebook požaduje, poslať ID / identifikačný doklad / občiansky ap / . Keď to nepošlete, účet máte nadobro zablokovaný a do svojho profilu sa nedostanete. Skúste sa niekde opýtať , či FB je oprávnený požadovať takéto doklady. V zúfalosti sa rozhodnete uskutočniť novú registráciu a celý problém sa opakuje.

Robí to systém, ktorý je tak nastavený? Nemáte takúto skúsenosť, alebo Ste sa s niečím takým nestretli? Skúste a uvidíte. Samozrejme, že Vám takúto skúsenosť neželám, ale človek nikdy nevie.

V každom prípade si Facebook robí s nami užvateľmi čo chce, kedykoľvek Vám/nám/ môže zablokovať účet a môžeme len bezmocne pozerať na jeho nepríjemné oznámenia a je zbytočné sa odvolávať na nejakú schránku pomoci - NIKTO TAM NIE JE !

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Chceli ho odstrániť, jeho imidžu uškodil Gučík. Kto je Maroš Žilinka?

Za generálneho prokurátora ho musí vymenovať prezidentka.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Kto vráti generálnej prokuratúre dôstojnosť?

Maroš Žilinka už nebude môcť úrad len tak udržiavať.

OĽaNO: Zvolenie Žilinku je kompromis (reakcie)

Kollár od Žilinku očakáva očistenie prokuratúry.


Už ste čítali?